Resultatbörs 2012

Här publiceras alla tävlingsresultat från våra medlemmar med HH!!

Obs Endast inskickade resultat deltar i kampen om Årets HH

Alla Ekipage sorterade på förarens efternamn.

 
     
Andersson Hilde B & Hollaenderhuset´s Be Happy

121216 SthlmHundMässa SKK Utst

120915 Mariestad BHK LägreKlass Spår

120603 Skövde Bk AppellKlass Spår

120107 Göteborg My Dog unghdklass

Exc, 1btk, CERT, CACIB, BIR, SE V-2012 SE UCH 

457.75 Poäng Uppflyttad 2:a Plac av 8 st

246.25 Poäng Uppflyttad 5:e Plac

Excellent 1, CK, CERT, CACIB, BIR

     

Axelsson Sofia & Ninja

121027 Västerås RasM Lyd.Klass Elit

120902 Mora BHK Elit.Klass Spår

120811 Ljusdal BHK ElitKlass Spår 

120804 Hagfors ElitKlass Spår

120701 Falun BHK ElitKlass Spår DM 

120630  Falun BHK Lyd.Kl Elit DM

120606 Fagersta BK ElitKlass Spår

120602 Hällefors Bk ElitKlass Spår

120515 Eskilstuna Bk ElitKlass Spår

120415 Surahammar Bk Lyd.Kl. Elit

120407 Skultuna Bk Lyd.Klass Elit

120219 Surahammars Bk Lyd.Kl. Elit

120204 Nedansiljans Bk Lyd.Kl. Elit

120114 Edsbyn Bk Lyd.Klass Elit

120107 Fagersta Bk Lyd.Klass Elit

202.50 Poäng 3:e Pris 4:e Plac

529.50 Poäng Gdk 6:e Plac av 15 st

575.00 Poäng 2.a Plac av 15 st CERT

496.00 Poäng Gdk 8.e Plac av 15 st

568.00 Poäng 2:a Plac av 20  CERT

246.50 Poäng 2:a Pris 2:a Plac av 3 DM-Mästare 

550.00 Poäng Cp 3:e Plac av 20 st

496.75 Poäng Gdk

468.50 Poäng Gdk

249.50 Poäng 2.a Pris 5:e Plac

207.00 Poäng 

284.50 Poäng 1:a Pris 

234.50 Poäng 2:a Pris

248.00 Poäng 2:a Pris 1:a Plac av 4st 

271.00 Poäng 1:a Pris 7:e Plac SeLCh

     
Basu Monica & Aloha Kakou Nalu Finbar

121006/7 Hällefors SM Barmarksdrag 1RB Kickbike

120930 Borlänge Barmarksdrag 1RB

120929 Borlänge Barmarksdrag 1RB

120923 Härnösand Barmarksdrag 1RB Kickbike

120922 Härnösand Barmarksdrag 1RB Kickbike

120505 Vallentuna Bk MH 

SM GULD Barmarksdrag 2012

1:a Plac 1RB

2:a Plac 1RB

1:a Plac 1RB

1:a Plac  1RB

Gdk Mental status 

     
     
     
Eriksson Andreas & Canine for use Cocos

121027 Kramfors Utställning

121013 Sundsvall Utställning

120505 Timrå BHK Utställning

120415 Västernorrlands KK Utst.

120225 Matfors BHK  Utställning

Excellent, Ck, CERT, BIM 

Excellent, CK, CERT, Cacib, BIR 

Excellent, BIR, CK, BIS4

Excellent, BIR, CK, Cert

Excellent, BIR2, CK, ReservCert 

     
     
Eriksson Roger & Höglund Jenny Canine For Use Cassi 120421 Örnsköldsvik Utställning Very Good
     
Edvardsson Emma & Mach One´s Arwen

121209 Hörby BHK RallyLyd Nyb.Kl

121007 Malmö BHK Hopp Klass 1

121007 Malmö BHK Agility Klass 1

120929 Skurup BHK Hopp Kl1

120929 Skurup BHK Agility Kl1 

120630 Tollarps BHK Utställning

120606 .........RallyLydnad NybörjarKlass 

120319 Malmö Intern Utställning JuniorKlass

87 Poäng 7:e Plac av 22 st

Disk

Disk

Disk

Disk

Exc, BIR, CERT

86 Poäng

Excellent 1:a i konk

     
Ehn Monica & Aloha Kakou Nui Spore Sladgan

120915 Köping BHK AppellKlass Spår

120505 Vallentuna Bk MH 

305.50 Poäng Uppflyttad 1:a plac

Gdk Mental status 

     

Ehn Monica & Suus Ruigjekker

120428 Karlsborg Bk Patrullhund Lägre Klass

120422 Gillinge Certprov Tjh Bevakning

545.75 Poäng 1.a Plac Uppflyttad

Godkänd Patrullhund

     
Ejestrand Camilla & Freak Le Chics Aggron

121216 Sthlm HundMässa SKK Utst

120805 Södertälje Utst

Ck, CERT, CACIB, BIR, SE V-2012

BIR CERT BIS 4 Gdk Exteriör

     
 
Fasth Denise & Trontoppen`s Clio
120520 Göteborg Hundlöpet 10km 23:e Plac Tid 80min
     
Fernholm Catrin & Havrevingens Daatje 120811 Fagersta BHK AppellKlass Sök 286.75 Poäng 1:a Plac Uppflyttad 
     
Georgsson Mona/ Höglund Jenny & Czylwiks Extra

120705 Örnsköldsvik BH-Prov

120421 Örnsköldsvik Utställning

Gdk

Excellent, Ck, Cert, BIM

     

Hamrén Zandra & Gina V Treekicht 

121117 Piteå BHK Agility Hopp Klass 1

120922 Nordmalings BHK Agility 1

120922 Nordmalings BHK Hopp.Klass 1

120916 Umeå Nat Utst.SBK

120813 Skellefteå BHK Lyd.Klass II

120813 Skellefteå BHK Utställning

120805 Bollnäs HTM 2

120804 Timrå hoppKlass I

120713 Piteå BHK RallyLyd Nyb.

120627 Umeå BHK Lyd.Klass I

120619 Umeå BHK BH-Prov

120616 Västerbottens KK Vännäs Nat.Utst

120608 Skellefteå Bk Lyd.Klass I 

120603 Holmsund BHK Heelwork To Music 2 

120603 Holmsunds BHK Heelwork To Music 2 DM

120602 Holmsunds BHK Heelwork To Music 1

120601 Holmsunds BHK Heelwork To Music 1

120601 Vännäs BHK Lyd.Klass I 

120527 Nordmalings BHK Rally.Lyd Nyb.Klass

120525 Umeå BHK Lyd.Klass I

120505 Holmsunds BHK Lyd.Klass I

 

0 Fel, Pinne, Tid: 26.26. 4.e Plac av 37 st

0 Fel Pinne 2:a Plac av 33 st

0 Fel Pinne 1:a Plac av 27 st

Excellent Bästa Tik

161.00 Poäng 1:a Pris 3:e Plac

EXCELLENT, CK, CERT och BIR

1:a Plac

2:a Plac av 24 st

80 Poäng Gdk

189.00 Poäng 1:a Pris 1:a Plac av 16 st

Gdk

Exellent, CERT, BIM

178.50 Poäng 1:a Pris 1:a Plac av 4 st LPI

22.50 Poäng 1:a Plac av 1 st

22.10 Poäng 1:a Plac av 1 st 

23.05 Poäng 2:a Plav av 2 st Uppflyttad

24.00 Poäng 1:a plac av 5 st 

167.00 Poäng 1:a Pris 4.e Plac av 8 st

87 Poäng Gdk 8.e plac av 45 st

181.50 Poäng 1:a pris 1:a Plac av 8 st

159.50 Poäng 2:a Pris 2:a Plac av 3 st

 

     
 Hägglund Bibbi & Dunja Von Der Herdergang   

120812 Askersund SKK Utställning

120804 Filipstad BHK HögreKlass Spår

120708 Heby BHK HögreKlass Spår

120616 Örebro BHK Utställning

120616 Örebro BHK Exteriör

120526 Ragunda Bk Högre Klass Sök

120506 Lindesberg Bk Lägre Klass Spår

120429 Kumla Bk Lägre Klass Spår

120324 Lindesberg BHK MT

CERT, CACIB, BIR SEUCH

476.75 Poäng Gdk

432.50 Poäng Gdk 

CERT & BIR

Gdk Exteriör KORAD

481.25 Poäng 2:a Plac Uppflyttad

505.50 Poäng 1:a Plac Uppflyttad

490.75 Poäng 3:e Plac Uppfyttad

506 Poäng

     
Häll Katharina & Havrevingens Duco 120526 Tierp BHK AppellKlass Spår 235.75 Poäng 4:e Plac Uppflyttad
     

Höglund Jenny/Johansson Maria & Angel

120421 Örnsköldsvik Utställning 

HP 

     
Höglund Jenny & Canine For Use Borat

121006 Timrå BSL3

120915 Timrå BSL2 

85-91=176 p G

94-91=185 p SG  

     
Johansson Maria/ Englund Magnus &Canine For Use C´Hucca  

120929 Umeå IPO3

120915 Timrå IPO2

120616 Västerbottens KK Vännäs Nat.Utst.

120610 Umeå Bk IPOI

120421 Örnsköldsvik Utställning 

91-77-87=255p, G, Utb-tecken

98-95-93=286p, V

Exellent, Ck, CERT, BIR, SeUCh

90-90-98=278 Poäng SG Utb.teck. 1:a Plac

Exellent, Ck, Cert, BIR

     
Kinnunen Emma &  Freak le chics Anorith 120916 Umeå BHK Nat Utst  Excellent 
     
Landgren Zandra & Havrevingens Gaxa  121027 Västerås RasM Lyd.Klass I  145.00 Poäng 2:a Pris 4:e Plac 
     
Larsson Lotta & Havrevingens Draco

121006 Mästa-Sigtuna BHK Lägre Klass Sök

120909 Waxholm BHK Lägre Klass Sök

120704 Järvsö BHK Lyd.Klass II 

120627 Uppsala BHK Lyd.Klass II 

120616 Avesta BHK AppellKlass Sök

120609 Väsby BHK Lyd.Klass I

559.00 Poäng 1:a Plac av 3 st Uppflyttad

442.75 Poäng Gdk 1:a Plac av 3 st

181.50 Poäng 1:a Pris 2:a Plac av 11 st

169.50 Poäng 1:a Pris 3:e Plac av 13 st

282.50 Poäng 1:a Plac av 2 st Uppflyttad

174.00 Poäng 1:a Pris 3.e Plav av 9 st

     

Lindh Towa & Arko van de Wolfsklauw

121021 Åker OG IPO 1

120921-22 Nordiska Mästerskapen Norge Skydd

120824/25 Axevalla SM Skydd

120219 Surahammars Bk Lyd.Kl Elit 

120204 Nedansiljans Bk Lyd.Kl Elit

120121 Ludvika Bk Lyd.Klass Elit

120107 Fagersta Bk Lyd.Klass Elit

91-96-99 = 286 Poäng 1:a Plac av 2 st

Nordisk Mästare i Skydd 2012

720.50 Poäng 1:a Plac CERT SM-GULD 2012

296.00 Poäng 1:a Pris 3:e Plac

290.00 Poäng 1:a pris CACIOB SV.LYD.CHAMP

273.00 Poäng 1:a Pris 3:e Plac

293.00 Poäng 1:a Pris 2:a Plac 

     
Lindh Towa & Havrevingens Qaala

121027 Västerås RasM Lyd.Klass Elit

120701 Kumla BHK ElitKlass Spår

120616 Borlänge Lydnads SM Kval

120529 Surahammar BHK Lyd.Klass Elit

120526 Umeå BHK Elit Klass Spår

120421 Enköpings SK IPO 3

120407 Skultuna Bk Lyd.Klass Elit

 

283.50 Poäng 1.a Pris 1:a Plac RasMästare Lydnad

597.00 Poäng 1:a Plac CERT

256.50 Poäng 1:a Pris 19:e Plac

303.50 Poäng 1.a Pris 2:a Plac DM-Vinnare

597.50 Poäng 1:a Plac av 11  CERT

83-95-87=265 Poäng Plac 1:a av 3 st

313.00 Poäng 1:a Pris 1:a Plac

 

     
Liderfors Åsa & Havrevingens Gin

121007 Lindesberg BHK AppellKlass Spår

120922 Lindesberg Utställning

224.50 Poäng 3:e Plac av 7 st Uppflyttad

Excellent

     
Lindfors Susanne & Havrevingens Exa

121208 Ludvika BHK Lyd.Klass II

121027 Västerås RasM Lyd.Klass I

121007 Lindesbergs BHK AppellKlass Spår

168.00 Poäng 1:a Pris 4:e Plac

183.50 Poäng 1:a Pris 1:a Plac

280.50 Poäng 1:a Plac Uppflyttad 

     
Ljunggren Berth & Ewill

120915 Karlskrona BHK ElitKlass Spår

120902 Kalmar BHK ElitKlass Spår

120901 Ölands BHK ElitKlass Spår

120422 Värnamo BHK Högre Klass Spår

120318 Osby BHK Lägre Klass Spår 

514.75 Poäng Gdk 12:e Plac av 18 st

551.50 Poäng Cp 6:e Plac

487.50 Poäng Gdk 6:e Plac 

480.00 Poäng 1:a Plac Uppflyttad

420.00 Poäng 5:e Plac Uppflyttad

     
 Martinson Denny & Freak Le Chics Articuno  

120824/26 Axevalla SM Skydd

120501 Falbygdens Bk ElitKlass Skydd

120415 Alingsås Bk Elit Klass Skydd

120406 Kungälvs Bk Elit Klass Skydd

120303 Simrishamns Bk HögreKlass Spår

597.75 Poäng 9:e Plac Gdk

701.00 Poäng 1:a plac av 3 st CERT CACIT

726.25 Poäng 1:a Plac av 2 st CERT

630.25 Poäng Gdk 3:e Plac av 8 st

525.00 Poäng Uppflyttad 1:a av 12 st 

     

Molander Kharro & Aagje Van Het Itterdal   

120610 Gävle Bk Utställning

Exc Ck 2 bt CERT BIR vet BIS 3 vet.

     
Olofsson Bengt & Atlas 120616 Vännäs Utställning  Very Good 
     
Pounu Micke & Anger

121027 Kramfors Utställning 

120616 Västerbottens KK Vännäs Nat.Utst.

120421 Örnsköldsvik Utställning

Excellent, Ck, CERT, BIR, BIS 4

Very Good

HP, BIR-valp, BIS2 

     

Säfsten Elin/Höglund Jenny & Canine For Use Dixxi

120902 Sandviken Uts

120901 Sandviken Uts

120715 Piteå Utställning

120519 Sollefteå Bk MH

Excellent, Ck, CERT, Cacib, BIR 

Excellent

Very Good

Gdk 1:a på skott

     
Säfsten Emma & Canine For Use Dizza

120715 Piteå Utställning

120519 Sollefteå Bk MH

120421 Örnsköldsvik Utställning

Excellent, Ck, CERT, Cacib, BIR

Gdk 1:a på skott

Exellent

     

Sjödin Yvonne & Happy Workmates Yobas Blaze

121104 Njurunda BHK Lyd.Klass III

121103 Västra Medelpad BHK Lyd.Klass III

120902 Östersund BHK HoppKlass 2

120902 Östersund BHK Agility Klassl 2

120901 Östersund BHK Agility Klass 2

120805 Timrå BHK Agility HoppKlass II 

250.00 Poäng 2:a Pris 2:a Plac

234.00 Poäng 2:a Pris 3:e Plac

14.78 fel 46.78 / 37 sek plac 10/18

38.15 fel 68.15 / 50 sek plac 10 /18

49.92 fel 78.92 / 49 sek plac 11/ 21

0,98 fel, 40.98/40 sek 4:e Plac av 12 st

     
Sjödin Yvonne & Workings Flames First Cibel 

121104 Njurunda BHK Lyd.Klass II

121103 Västra Medelpad BHK Lyd.Klass II

120908 Njurunda BHK Lyd.Klass II

120902 Östersund BHk Hopp Klass 1

120902 Östersund BHK Agility Klass1

120805 Timrå BHK Agility HoppKlass I

120804 Timrå BHK Agility HoppKlass I 

120226 Matfors Bk Lyd.Klass I

120219 Strömsund Bk Lyd.Klass I 

144.00 Poäng 2:a pris 6:e Plac

161.00 Poäng 1:a Pris 3:e Plac

135.50 Poäng 3:e Pris 2:a Plac

0 fel 35.86/ 40sek Pinne Plac 5 / 27 

7.30 fel 54.30 / 52 sek Plac 9 / 25 

21,68 fel, 57,68/41 sek 13:e Plac av 22 st

26,34 fel, 59,34/38 sek 12:e Plac av 25 st

170.50 Poäng 1:a Pris 3:e Plac

151.50 Poäng 2:a Pris 4:e Plac

     
Ullerud Maja & Freke des founds de gueule 

120922 Lindesberg Uts

120916 Härnösand IPO II

120825 Kungsör IPO I

120408 Enköping BH Prov

Excellent, Ck, CERT och BIR

97-84-94

94-91-88

Gdk 

     
Wahlström Stina & Freak le chics Azurill

121118 Apollogruppen Lyd.Klass Elit

121104 Knivsta BHK LYd.Klass Elit

121027 Västerås RHH Lyd.Klass Elit

121021 Tierp BHK Lyd.Klass Elit

120923 Gävle BHK Lyd.Klass Elit

120901 Skutskärs BHK Lyd.Klass Elit

120812 Västerås BHK Lyd.Klass Elit

120701 SK Enköping IPO 1

120610 Gävle BHK Utställning 

120414 Eskilstuna Bk Lägre Klass Spår 

120407 SK Enköping BH Prov

220.00 Poäng 3:e Pris 13:e Plac av 15 st

249.00 Poäng  2:a Pris 1:a Plac av 4 st

237.50 Poäng 2:a Pris 3:e Plac av 4 st

253.50 Poäng 2:a Pris 1:a Plac av 3 st

216.00 Poäng 3:e Pris 2:a Plac av 3 st

278.00 Poäng 1:a Pris 3:e Plac

219.50 Poäng 3:e Pris 7:e Plac av 9 st

80-70-85 Poäng

BIR

468.50 Poäng 1:a Plac av 10 st  Uppflyttad SeUch

Gdk